Petak, 26. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode poraženi od Mladosti u Mrkonjić Gradu

Mladost je u Mrkonjić Gradu bila domaćin Slobodi u okviru redovnog kola Lige 13. Pobjeda je pripala domaćoj ekipi rezultatom 83:76

Domaći košarkaši bolje su otvorili susret pa već sa samom početko ostvarili blago vodstvo. Nakon prvog poluvremena Mladost odlazi na odmor sa vodstvom 43:36.

U posljednjoj četvrtini košarkaši Slobode su uspjeli smanjiti prednost na -2 (71:73) ali igrači Mladosti su sigurnom igrom priveli susret kraju i slavili pobjedu rezultatom 83:76.

Najefikasnji u domaćem timu bili su Lakić sa 23, Josipović 16, Stojanović 15 i Lobarev 10 poena.

U redovima OKK Slobode bolji od ostalih bili su Mustapić sa 24 i Durmo sa 22 ubačena poena.