Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Kanađani nakon trijumfa nad Amerikancima bronzani na Mundobasketu

Košarkaši Kanade savladali su reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država u uzbudljivom meču za treće mjesto na Mundobasketu.

Utakmica je završena rezultatom 118:127 nakon produžetaka.

Kanađani i Amerikanci su kako je turnir odmicao bivali dio sve užeg kruga favorita, jer i jedna i druga ekipa imaju pregršt kvalitetnih NBA igrača.

Kanađani su dobro započeli utakmicu te su odmah na kraju prve četvrtine imali prednost od devet koševa razlike. Poluvrijeme je završeno rezultatom 58:56 u korist reprezentacije Kanade.

Uspijevali su Amerikanci doći do preokreta u nekoliko navrata, međutim Kanađani uzimaju i treću četvrtinu sa devet koševa prednosti.

U izuzetno uzbudljivoj zadnjoj četvrtini u nekoliko navrata se činilo da će SAD konačno uspjeti preokrenuti rezultat u svoju korist i uzeti bronzu na Mundobasketu, posebno kada je Bridges pogodio za izjednačenje u zadnjim sekundama meča.

No, u produžecima su se ipak boljima pokazali Kanađani koji su bili precizniji sa svojim šutevima i na kraju zasluženo slavili treće mjesto na Svjetskom prvenstvu.