Ponedjeljak, 17. Juna 2024.

Finale Eurolige: Džanan Musa najefikasniji nakon prvog poluvremena!

U Berliu od 20 sati igra se finalna utakmica final-foura koja će odrediti novog prvaka Evrope u košarci.

U finalnom susretu sastaju se branilac titule Real Madrid i Panathinaikos.

Prva četvrtina je završena vodstvom Reala a Musa bio je najefikasniji pojedinac prvog perioda s 10 poena.

U nastavku susreta izuzetno dinamična i efikasna utakmica, košarkaši Reala su pokazali dominaciju u napadačkom nadigravanju pa su sve do pred kraj drugog period pogađali mrežicu grkčkog tima koji je pred kraj prvog poluvremena smanjio prednost. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 54:49.

“Znali smo da je Panathinaikos sjajan tim, da ima sjajne naviječe, naše je da se borimo i da na kraju probamo pobijediti”, rekao je Musa na kraju prvog poluvremena.

Sjajni Musa za 13 minuta postigao je 13 poena uz 3 skoka i 3 zabilježene asistencije, pratili su ga Facundo Campazzo sa 10, Eli John Ndiaye sa 8.

U redovima Panathinaikosa efikasniji od ostalih bili su Sloukas i Lessort sa 11 poena.