Utorak, 23. Aprila 2024.

Fenerbahče u košarkaškom Superkupu Turske savladao Banvit sa 75:64 (FOTO)

Aktuelni prvak Turske u košarci, Fenerbahče je u Ankari, u Superkupu Turske savladao osvajača Kupa ekipu Banvita rezultatom 75:64, javlja Anadolu Agency (AA).

Fenerbahče je u prvoj dionici igrao mnogo bolje te je slavio s osam poena prednosti (19:11). I drugu četvrtinu je dobio sa 20:17, pa je na poluvrijeme otišao kod prednosti od 39:28.

Fenerbahče je i treću dionicu dobio sa 21:20. Banvit je u posljednjih deset minuta meča bio bolji sa 16:15, ali je Fener ipak uspio sačuvati prednost i zasluženo slaviti s konačnih 75:64.

Najefikasniji u redovima pobjednika je bio Vesely s 18 poena. Kod Banvita je najefikasniji bio Caloiaro sa 15.

Inače, utakmicu Superkupa Turske, po tradiciji, pred početak nove sezone igraju prvak i osvajač Kupa.

Voljom žrijeba ova dva tima se sastaju i u 1. kolu turske Superlige, koja počinje 7. oktobra, a domaćin će biti Fener.