Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Eliminacija iz Kupa: Košarkaši Slobode u Mejdanu ubjedljivo poraženi od Bosne Meridianbet

U polufinalnoj utakmici Kupa BiH – Sistem A košarkaši sarajevske Bosne Meridianbet u Mejdanu su savladali Slobodu ubjedljivim rezultatom 69:92.

Prvi period protekao je u izjednačenoj borbi a okončan je rezultatom 22:25.

U nastavku susreta slična igra u kojoj su gosti imali nešto više spretnosti i koncetracije pa na odmor odlaze sa vodstvom od osam poena  razlike 39:47.

U nastavku košarkaši Slobode nisu uspjeti niti anulirati prednost ali ni sadržati -8 zaostatka iz prvog poluvremena, u momentima je bilo i 26 poena razlike za razigrane goste.

Studenti su na kraju  sasvim zasluženo prošli u finale Kupa BiH – Sistem A.

Konačnih 69:92 je jedan od najubjedljivijih poraza Slobode od vječnog rivala Bosne.

Kod Slobode bolji od ostalih bili su Devine Eke i Lelić, a kod Bosne Meridianbet istakli su se Zubac, Ilić, Hadžifejzović, Jovanović

Ključne riječi: , , , ,