Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Drama u Istanbulu pripala Feneru, Džanan Musa pružio dobru partiju

Real je zabilježio prvi poraz u Euroligi na vrućem gostovanju u Istanbulu ekipi Fenerbahcea. Završilo je pobjedom domaće ekipe od 100:99 nakon produžetka.

Bh. reprezentativac Džanan Musa odigrao je 17 minuta te ostvario učinak od 11 poena i jednog skoka.

Madriđani su furiozno krenuli te su nakon prve dionice vodili sa 13 poena razlike. Do poluvremena Fener je uspio smanjiti vodstvo kraljevskog kluba na jednocifrenu razliku. U nastavku gosti su održavali prednost od sedam poena sve do posljednje dionice kada je viđena prava drama.

Turski tim je stigao do poravnanja i odveo utakmicu u produžetke gdje su se bolje snašli i odnijeli pobjedu.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je košarkaš Reala Facundo Campazzo sa 33 poena.

Real je ovim porazom ostao na prvom mjestu dok je Fenerbahce na sedmom sa omjerom od šest pobjeda i pet poraza.