Denver nakon dva produžetka savladao Portland, solidan učinak Nurkića, 55 poena Lillarda

Zaljubljenici dobre košarke, naročito one NBA mogli su uživati u utakmici koju su priredili košarkaši Denvera i Portlanda.

Košarkaši Denvera su u najboljoj utakmici sezone pobijedli Portland rezultatom 147:140 i to nakon dva produžetka, te poveli sa 3:2 u seriji na četiri dobijene utakmice.

Denver je sredniom druge četvrtine imao plus 22, bilo je 54:32, ali se Portland do poluvremena vratio i smanjio zaostatatak na 65:62. U nastavku je viđena rezultatska klackalica, otišlo se u jedan produžetak, pa u drugi, te su Nuggetsi upisali konačnu pobjedu.

Do pobjede ih je vodio Nikola Jokić sa 38 poena, 11 skokova i devet asistencija dok je Morris dodao 28 poena uz pet asistencija i tri skoka. Porter je susret završio sa 26 poena.

U redovima Portlanda briljirao je Lillard sa 55 poena, deset asistencija i šest skokova dok je Covington postigao 19 poena uz 11 skokova.  a  naš Jusuf Nurkić uz 13 poena dodao i 11 skokova. (Tuzlanski.ba)