Subota, 15. Juna 2024.
Tuzlanski.ba logo

Danas i sutra u Mejdanu polufinalni turniri državnih prvenstava u košarci za pionire i juniore

Preuzmite sliku

Sve tri selekcije OKK Sloboda osigurale su plasman na polufinalnim turnirima državnog prvenstva u svojim kategorijama, a već ovog vikenda na rasporedu su polufinalni turniri za pionire i juniore, dok je pred kadetima finalni turnir sistema “A” koji odlučuje o konačnom poretku plasiranih ekipa.

OKK Sloboda u tuzlanskom Mejdanu danas i sutra je domaćin polufinalnih turnira državnog prvenstva u kategorijama pionira i juniora. Finalni turnir sistema “A” za kadete biti će odigran sutra u sarajevskoj dvorani “Goran Čengić”, a domaćin je ekipa OKK Spars.

Pioniri su smješteni u grupu “A” u okviru koje će kao domaćini ugostiti ekipu Leotara iz Trebinja te ekipu Posušja. Juniori se nalaze u grupi “C” gdje kao domaćini dočekuju ekipu Širokog iz Širokog brijega i ekipu Drine Princip iz Zvornika.

Polufinalni turnir državnog prvenstva igra se po sistemu svako protiv svakoga sa po tri utakmice u grupi, a prvoplasirane ekipe sa tri polufinalna turnira iz grupa A, B i C prolaze na finalni turnir državnog prvenstva.

Kadeti na finalnom turniru sistema “A” igraju po istom sistemu, ali je u ovom slučaju riječ o razigravanju za plasman tako da sve tri ekipe učesnice (OKK Sloboda, OKK Spars i KK Igman Burch) imaju osiguran nastup u narednoj fazi takmičenja.

Raspored i satnica polufinalnog turnira državnog prvenstva grupe “A” za pionire 

subota, 10.06.2023. godine (velika dvorana SKPC Mejdan)

13:30 – OKK Sloboda vs HKK Posušje
18:30 – HKK Posušje vs KK Leotar

nedjelja, 11.06.2023. godine (velika dvorana SKPC Mejdan)

10:00 –  KK Leotar vs OKK Sloboda

Raspored i satnica polufinalnog turnira državnog prvenstva grupe “C” za juniore 

subota, 10.06.2023. godine (velika dvorana SKPC Mejdan)

11:00 – OKK Sloboda vs OKK Drina Princip
16:00 – OKK Drina Princip vs HKK Široki

nedjelja, 11.06.2023. godine (velika dvorana SKPC Mejdan)

12:30 – HKK Široki vs OKK Sloboda

Raspored i satnica finalnog turnira sistema “A” za kadete 

petak, 09.06.2023. godine (SD “Goran Čengić”, Grbavica)

10:00 – KK Igman Burch vs OKK Spars
13:30 – OKK Spars vs OKK Sloboda
16:30 – OKK Sloboda vs KK Igman Burch

Tuzlanski.ba možete pratiti i putem aplikacija za Android i iPhone mobilne uređaje