Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Bezidejna Sloboda u Mejdanu poražena od Borca

Košarkaši Slobode u 9. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine dočekali su ekipu Borca iz Banjaluke te upisali novi poraz retultatom 81:65.

Košarkaši Slobode poveli su u 5. minuti igre 10:9, nakon čega Borac pravi seriju 14:0 i povećava vodstvo na 12:22. Prva četvrtina je okončana rezultatom 23:27 u korist gostiju.

Gosti bolje otvaraju i drugi period, Tuzlaci borbenom igrom dolaze do izjednačenja 37:37. Na odmor se otišlo rezultatom 40:44 za Borac.

Košarkaši Slobode su u trećem periodu uspjeli ponovo povesti, ali su gosti konsolidovali redove, iskoristi pruženu priliku i u posljednji period ušli sa prednošću 60:53.

Domaći tim tokom većeg dijela susreta nije imao rješenja u napadu, bezidejna igra i loša odbrana bili su ključni za krajnji ishod utakmice (81:65) u korist Borca koji je prekinuo dugi niz bez pobjede.

Na tribinama je Mejdana bio je i Jasmin Hukić, jedan od najboljih košarkaša tadašnje Sloboda Dite, ali i reprezentacije BiH. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)