Još samo 90. minuta u Litvaniji dijeli naše Zmajeve od istorijskog uspjeha!

zmajevi-bilino-polje11

Fudbalska reprezentacija BiH na stadionu Bilino Polje u Zenici u pretposljednjem kolu kavalifikacija za SP u Brazilu naredne godine savladala je selekciju Lihtenštajna rezultatom 4:1, što je ujedno i sedma zabilježena pobjeda u ovim kvalifikacijama.

Od prve minute naši fudbaleri izvršili su pritisak na gol Jehle međutim iako oslabljeni u ovoj utakmici gosti su netaknutu mrežu uspjeli sačuvati do 27. minute kada je na asistenicju Misimovića, Edin Džeko doveo reprezentaciju BiH u vodstvo od 1:0.

zmajevi-bilino-polje-puno

Nakon prvog golova sve je išlo puno lakše za Papetove Zmajeve a na drugi pogotak navijači na Biliom Polju čekali su svega 7 minuta kada je na 2:0 u 34 miniuti utakmice poviso asistent kod prvog gola Zvjezdan Misimović ovaj put asistenicuju je upisao igrač italijanskog Lazia Senad Lulić. Slavlje u Zenici se nije ni stišalo već je bilo 4:0. Prvo je Ibišević na asistenicju Vršajevića pogodio u 38 minuti a samo minut kasnije Džeko postiže svoj drugi pogodak na večerašnjem susretu.

Pored sjajne igre i golova, prvo poluvrijeme je obilježilo i gromoglasno skandiranje, upućeno selektoru Safetu Sušiću.

zmajevi-zenica111

Naši reprezentativci su ušli nešto opuštenije u nastavak susreta, ali opsada gola nije prestala. Nizale su se prilike, prvo Misimović a zatim u 57. minuti je i Medunjanin zaprijetio gostujućem golmanu. Ipak, u 61. minuti gosti uspjevaju smanjiti rezultat na 4:1, strijelac je bio N. Hasler.

U 61. minuti selektor Sušić izvršio je tri izmjene, Pjanića je zamjenio junak iz Žiline, Izet Hajrović, Senijad Ibričić je zamjenio Medunjanina, dok je debitant Kvržić ušao u igru umjesto Lulića. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao a sami kraj obilježio je veliki vatromet iznad stadiona kao i nekoliko baklji sa okolnih zgrada.

Još samo 90. minuta u Litvaniji dijeli naše Zmajeve od istorijskog uspjeha, sada slijedi invazija u Litvaniju, a onda spremanje za Brazil! (Tuzlanski.ba)

{igallery id="8664" cid="399" pid="1" type="classic" children="1" showmenu="1" tags="" limit="30"}