U prepunoj maloj dvorani Mejdana košarkaši OKK "Slobode" savladali OKK "Spars" iz Sarajeva

kosarka sloboda mejdan

Drugi finalni susret A-1 lige play-offa za košarkaše pripao je OKK Slobodi. U veoma neizvjesnoj utakmici domaći igrači uspjeli su upisati pobjedu u finalu play-offa i tako izjednačiti rezultat na 1-1. Teže nego što se očekivalo igrači Adnana Hodžića su došli do pozitivnog rezultata. Gosti iz Sarajeva još jednom su pokazali da su dobra i uigrana ekipa koja je sasvim zasluženo takmičenje završila kao prvoplasirana sa samo jednim porazom.

okk-sloboda16

Nakon pvrog poluvremena rezultat na semaforu je glasio 32:27 u korist Slobode. Treća dionica susreta pripala je gostima iz Sarajeva rezultatom 13:19.

Posljednju četvrtinu su dobili naši košarkaši sa 19:15, pa je tako konačan rezultat glasio 64:61 za OKK "Slobodu". Finale play-offa igra se na tri dobijene utakmice, treći susret igra se u Vogošći.

okk-sloboda167

Najbolji u redovima Slobode bio je: Gligora sa 13 postignutih poena dok je Avdibegović ubacio 12 a takođe se istakao i Glavinić sa 11 poena.