Nakon proprošlogodišnje pauze uzrokovane pojavom širenja epidemije korona virusa, na teniskim terenima pod Slanom Banjom ponovo se vratio evropski tenis.

U toku je turnir iz kalendara evropske teniske asocijacije (ETA) memorijal Goran Tanović za dječake i djevojčice do 14 godina.

Jučer smo dobili prvake u parovima za obje konkurencije.

Prvo mjesto u parovima kod dječaka su zauzeli rumuni Berge Nourescu i Prunescu Nita, pobjedivši u finalu rezultatom 4/6, 6/3, (10/7) Golikov Artema iz Rusije i Nikić Mihajla iz Srbije.

Prvo mjesto u ženskoj kategoriji u igri parova su osvojile britanka Karpanec Davies i njemica Hajtmanek A., pobjedivši njemačko srbijanski par Konjikusić-Nestorović.
rezultatom 6/0,6/7 (10-5).

Finala u pojedinačnim kategorijama za dječake i djevočice će se odigrati u nedjelju u 9:30 na terenima TK Sloboda.