Plivači PK „Zmaj-Alpamm“ osvojili 59 medalja

zmaj alpam

Plivači PK „Zmaj-Alpamm\” osvojili su 59 medalja (20 zlatnih, 20 srebrnih i 19 bronzanih) i oborili 1 državni rekord na Opštem ljetnom državnom prvenstvu u plivanju za mlađe juniore, juniore i seniore koje je proteklog vikenda 14. i 15.07.2012.godine održano u Banja Luci.

\"zmajNa takmičenju je nastupilo 160 takmičara iz 18 BiH plivačkih klubova. Prvenstvo je održano na Olimpijskom Bazenu u Banja Luci na velikom (50m) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm\” nastupio je sa 15 takmičara, 4 plivačice i 11 plivača: Medina Avdić, Melika Imamović, Nejra Čosić, Diana Teparić, Andrej Simić, Damir Hodžić, Vladimir Simić, Ahmed Imamović, Arman Brašnjić, Kajs Hadžić, Maid Sukanović, Dejan Maskijević, Ivor Pekarić i Eldin Đapo.

Ekipno PK „Zmaj-Alpamm\” je u konkurenciji mlađih juniora zauzeo ubjedljivo 1. mjesto, u konkurenciji juniora 2. mjesto, dok je u ukupnom plasmanu zauzeo 3. mjesto.

Ostvareni su slijedeći pojedinačni rezultati:

Medina Avdić (1994) je osvojila 1 zlatnu medalju u discipline 50m leđno, 1 srebrenu medalju u discipline 50m delfin te 2 bronazane medalje u disciplinama 100m leđno i 50m prsnim stilom.

Melika Imamović (1998) je osvojila 2 zlatne, 1 srebrenu i 2 bronzane medalje konkurenciji mladji juniora, dok je u apsolutnoj konkureniji u discipline 200m delfin osvojila srebernu medalju.

Diana Teparić (1997) je u konkurenciji juniorki u disciplinama 200 leđno, 400 kraul i 800 kraul osvojila srebrene medalje dok je u discipline 100 m leđno osvojila bronzanu medalju.

Andrej Simić (1994) je u apsolutnoj kategoriji osvojio 4 zlatne i 1 srebrenu i 1 bronzanu medalju dok je u kategoriji junior osvojio 5 zlatnih i 1 srebrenu medalju.

Ahmed Imamović (1995) je osvojio 5 srebrenih medalja u juniorskoj te 2 u seniorskoj konkurenciji u disciplinama 100, 200 i 400m kraul te 100 i 200m delfin.

Vladimir Simić (1997) je osvojio 2 zlatne (100 i 200m leđno) i 2 srebrene (200 i 400m mješovito) medalje u konkurenciji mlađih juniora dok je u konkurenciji seniora osvojio 1 zlatnu (100 leđno), 1 srebrenu (400 mješovito) i 1 bronzanu medalju.

Arman Brašnjić (1997) je u kategoriji mlađih juniora osvojio 2 zlatne medalje u disciplinama 50 i 200m delfin, 3 srebrene medalje u disiplinama 100 kraul, 100 i 200m delfin te 1 bronzanu medalju u discipline 50 m kraul.

Kajs Hadžić (1997) je osvojio 1 srebrenu medalju u discipline 100m prsno i 1 bronzanu medalju u disiplini 50m prsno u kategoriji mlađih juniora.

Eldin Đapo (1996) je u juniorskoj konkurenciji osvojio srebrenu medalju u disciplini 200m leđno.

\"Zmaj-Alpamm

Ostvareni su slijedeći ekipni rezultati:

Štafeta 4x100m slobodno u kategoriji mlađih juniora, u sastavu: Hadžić Kajs, Sukanović Maid, Simić Vladimir i Brašnjić Arman osvojila je 1. mjesto te oborila državni rekord u kategoriji mlađih juniora sa rezultatom 3:59,18, te 3. mjesto u kategoriji seniora.

Štafeta 4x200m slobodno u kategoriji mlađih juniora, u sastavu: Brašnjić Arman, Simić Vladimir, Hadžić Kajs i Sukanović Maid osvojila je 1. mjesto u kategoriji mlađih juniora i 2. mjesto u kategoriji seniora.

Štafeta 4x100m slobodno u kategoriji juniora, u sastavu: Pekarić Ivor, Simić Andrej, Đapo Eldin i Imamović Ahmed osvojila je 1. mjesto u kategoriji juniora.

Štafeta 4x100m mješovito u kategoriji seniora, u sastavu: Simić Andrej, Imamović Ahmed, Maskijević Dejan i Hodžić Damir osvojila je 2. mjesto u kategoriji seniora.

Štafeta 4x100m slobodno u kategoriji seniorki, u sastavu: Imamović Melika, Avdić Medina, Teparić Diana i Čosić Nejra osvojila je 3. mjesto u kategoriji seniorki.

Štafeta 4x200m slobodno u kategoriji seniorki, u sastavu: Avdić Medina, Teparić Diana, Imamović Melika i Čosić Nejra osvojila je 4. mjesto u kategoriji seniorki.

Štafeta 4x100m mješovito u kategoriji seniorki, u sastavu: Avdić Medina, Teparić Diana, Imamović Melika i Čosić Nejra osvojila je 4. mjesto u kategoriji seniorki.

Čestitamo svima plivačima i želimo im ugodan ljetni odmor do početka nove plivačke sezone gdje im želimo da ostvare još bolje lične rezultate, te da i na sljedećoj Olimpijadu iz redova \'\'Zmaj-Alpama\'\’ dođe još jedan olimpijac ili olimpijka.