Nakon pobjede nad Luksemburgom od 3:0, rezultatom 2:0 naša najbolja fudbalska selekcija savladala je večeras u Zürichu na stadionu Letzigrund domaću selekciju Švicarske u prijateljskoj utakmici.

Već u prvim minutama susreta vidjelo se da izabranici Mehmeda Baždarevića žele pobjedu. Mrežu Švicarske načeo je naš kapiten Edin Džeko nakon što je u 14 minuti sjajno iskoristio ubačenu loptu Lulića.

Konačnih 2:0 postavio je Miralem Pjanić maestralnim slobodnjakom u 57 minuti. U nastavku susreta selektor Baždarević pravi nekoliko izmjena i daje priliku fudbalerima sa klupe.

Pred sami kraj utakmice veliku šansu za 3:0 propustio je Muhamed Bešić koji se sam našao pred golom Švicarske ali je previše oklijevao s udarcem, pa je njegov pokušaj na vrijeme osujećen.

Bilo je to dobro izdanje naših Zmajeva koji su pokazali da su ekipa na koju treba ozbiljno računati u predstojećim kvalifikacijama. (Tuzlanski.ba)