Mostarski Velež završio je takmičenje u Evropi već u prvom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Velež primio pet golova od predstavnika Andore i oprostio se od Evrope

Inter Escaldes iz Andore je večeras u revanš meču prvog pretkola deklasirao na svom terenu Velež sa čak 5:1 i ukupnim rezultatom 6:2 prošao u drugu rundu.

Prva utakmica na Grbavici je okončana rezultatom 1:1, a Velež je u 39. minuti večerašnjeg dvoboja imao veliku šansu da povede. Glavni arbitar je dosudio penal za Rođene, ali Haskić je pogodio stativu.

Kazna je stigla pred sami kraj prvogp poluvremena kada je Lopez postigao dva gola u 43. i 45. minuti.

Velež je smanjio na 2:1 preko Oreča u 53. minuti, ali četiri minute kasnije Berlanga pogađa po treći put za domaće.

Isti igrač u 85. minuti povećava prednost na 4:1, a konačnih 5:1 postavlja Andreu u 92. minuti utakmice.

Momčad Intera će u drugom pretkolu igrati protiv grčkog AEK-a.