Borac i Sarajevo su danas u Banjoj Luci odigrali derbi utakmicu sedmog kola PL BiH, a gosti iz Sarajeva su slavili rezultatom 0:1.

Sarajevo u velikom derbiju savladalo Borac u Banjoj Luci

Domaći su već u 27. sekundi dobili penal. Glavni arbitar Frano Jelić je dosudio najstrožiju kaznu za domaće.

Miloš Gigović je u VAR sobi pregledao snimak, a nakon dvije minute je Jelić potvrdio svoju odluku i Borac je mogao povesti. Ipak, Despotović je šutirao preko gola.

Momčad Sarajeva je povela u 14. minuti. Fenomenalan gol iz slobodnjaka zabio je gruzijski ofanzivac Guliashvilli. Bio je to šesti gol Gruzijca u tekućoj sezoni i trenutno je prvi strijelac lige.

Momčad Sarajeva je prva na tabeli sa 16 bodova uz meč manje, dok je Borac šesti sa sedam bodova uz tri utakmice manje.

Ekipa Borca naredni susret igra u gostima protiv Posušja, a Sarajevo će na svom terenu u najvećem bh. derbiju dočekati Željezničar.