Ronaldo debitovao u prvenstvu Saudijske Arabije, sjajni driblinzi nisu izostali

Portugalski napadač Cristiano Ronaldo debitovao je u prvenstvu Saudijske Arabije te je odigrao svih 90 minuta za svoj novi klub Al-Nassr.

Klub jednog od najboljih nogometaša na svijetu je u 14. kolu tamošnjeg prvenstva pred svojim navijačima s minimalnih 1:0 pobijedio Al Ittifaq.

Pogodak vrijedan tri boda u 31. minuti postigao je sjajni brazilski nogometaš Talisca koji se nakon igranja za Benficu i Bešiktaš odlučio odmaknuti s velike scene.

Godinama je igrao za kineski Guangzhou, a sada drugu sezonu nosi dres Al-Nassra. Inače, Ronaldo je kapitenski poveo Al-Nassr u ovoj utakmici u kojoj se trudio i imao nekoliko prilika za gol.

Međutim, prečesto je djelovao usamljeno u napadu te premijeru nije začinio golom. Debi je obilježio i jedan sjajan dribling Portugalca nakon kojeg je protivnik pao na stražnjicu.

Podsjetimo, Ronaldo je prije nekoliko dana učestvovao u prijateljskoj utakmici protiv PSG-a kada su Parižani pobijedili 5:4, a Portugalac je postigao dva pogotka.