Nogometaši Posušja pobijedili su u Tomislavgradu u prvom kolu Wwin lige BiH ekipu Igmana rezultatom 1:0 te su tako na dobar način počeli novu sezonu domaćeg prvenstva.

Posušje pobijedilo Igman: Drugo poluvrijeme za Konjičane branio napadač

Duel se igrao u Tomislavgradu jer su u toku radovi na travnjaku stadiona “Mokri Dolac” u Posušju, a pobjednik današnjeg dvoboja je riješen u drugom poluvremenu.

Početak utakmice protekao je u terenskom ispitivanju snaga. Izostale su prave prilike, a prvo veće uzbuđenje zapravo je bila povreda golmana Igmana Ćemana koji je u 31. minuti morao van igre.

Domaći su krenuli žestoko na početku drugog poluvremena pa je odmah zaprijetio Rozić, a onda se u 51. minuti povrijedio i drugi golman Igmana Rončević. Na gol je morao ofanzivac Aćimović

Nije Igman izdržao tako ni 10 minuta pa je Posušje povelo. Upravo je Aćimović odbranio udarac glavom Rozića, ali nije uspio loptu poslati daleko od gola. Umjesto tga ona je na petercu pala na nogu Jenjiću, kojem nije bilo teško pogoditi za pobjedu domaćeg tima.

Fudbaleri Posušja će u narednom kolu gostovati Slobodi.