U okviru 17 kola Španske primera lige Malaga savladala Real Madrid rezultatom 3:2

malaga realSve je manje i teoretskih šansi da Real iz Madrida osvoji titulu šampiona Španije. Nakon blijedog izdanja na svom terenu protiv Espanyola, fudbaleri kraljevskog kluba doživjeli su novi debakl ovaj puta u okviru 17 kola bolja je bila ekipa Malage.

Ovim porazom madrižani su u zaostatku od 16 bodova za prvoplasiranom Barcelonom. Zakazala je ekipa Jose Mourinha i u kupu kada su izgubili od Celte rezultatom 2:1.

Malaga je u prednost došla početkom drugog poluvremena tačnije u 49 minuti a pogotak za vodstvo domaćina postigao je Isco. Real dolazi do izdjednačenja u 66 minuti zahvaljujući autogolu Sancheza.

Malaga je u nastavku utakmice uspjela postići još dva gola, prije svega zahvaljujući sjajnom Santa Cruzu koji je mrežu Reala pogodio u 73 odnosno 76 minutu. Sve što su fudbaleri Reala uspjeli uraditi do kraja je gol Benzeme u 82 minuti susreta. Do isteka 90 minute Real je konstatno napado ali je rezultat se nije mijenjao