Kup Kralja: Barcelona deklasirala Valenciju sa četiri gola Suareza i tri Messija (VIDEO)

Barcelona je u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja s visokih 7:0 pobijedila Valenciju, javlja Anadolu Agency (AA).

Ekipa Barse je povela u 7. minuti golom Luisa Suareza, a samo pet minuta kasnije isti igrač je postigao svoj drugi gol u utakmici. U 29. minuti Lionel Messi je pogodio za 3:0.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Shkodran Mustafi, kapetan gostiju, je skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton. Neymar ipak nije iskoristio jedanaesterac za novi pogodak.

Messi je u 60. minuti pogodio za 4:0, a time postigao i svoj 500. gol u karijeri. Messi ponovo u 74. minuti dovodi Barcelonu u prednost od 5:0. Do kraja je još Suarez postigao dva gola, u 83. i u 88. minuti utakmice.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Sevilla i Celta, a prva utakmica je u četvrtak u Sevilli, dok je uzvratna 11. februara u Vigu.