Četvrtak, 2. Maja 2024.

Sjajna Elvedina Muzaferija ostvarila prvu pobjedu u Evropa kupu i ostvarila uspjeh karijere!

Elvedina Muzaferija ostvarila je prvu pobjedu u karijeri u Evropa kupu.

Naša najbolja skijašica je na drugom današnjem spustu u švicarskoj Crans Montani slavila s vremenom 1:08:12 i stigla do prve pobjede u drugom po snazi skijaškom takmičenju svijeta.

Muzaferija je slavila s 31 stotinkom prednosti nad drugoplasiranom Amerikankom Tricijom Mangan, 32 nad Delijom Durrer iz Švicarske, te 33 nad Čehinjom Ester Ledeckom.

Podsjetimo, danas su u Crans Montani održane dvije utrke spusta, a u prvoj je Muzaferija zauzela sedmo mjesto.

Dosadašnji najbolji plasman u karijeri ostvarila je prošle godine kada je također u Crans Montani osvojila drugo mjesto u spustu.

Što se tiče Svjetskog kupa, najbolji rezultat Muzaferija je ostvarila nedavno kada je zauzela 14. mjesto na superveleslalomu u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Muzaferija je s današnjih 100 poena skočila na sedmo mjesto u poretku Evropa kupa.