Seniorski državni rekord za takmičare AK ‘Sloboda Tehnograd’

Članovi AK “Sloboda-Tehnograd” Rusmir Malkočević, Hajrudin Vejzović i Edhem Vikalo postavili su novi seniorski rekord BiH u discplini 4×100 m na Timskom prvenstvu Evrope – 3 liga, koje je tokom vikenda održano na Kipru.

Obaranju novog rekorda u vremenu 41:19 s i osvajanju trećeg mjesta pomogao je Egon Savić iz AK “Sarajevo”.

Prvog dana takmičenja još vredniji rezultat u pojedinačnoj konkurenciji ostvario je Rusmir Malkočević koji je osvojio prvo mjesto u trci na 400 m prepone, istrčavši svoj lični rekord u vremenu od 51:21 s.

Drugog dana takmičenja, Malkočević je u trci na 110 m prepone osvojio 6. mjesto, te 4. mjesto u štafeti 4×400 m, dok je Hajrudin Vejzović u trci na 200 m zauzeo 7. mjesto i bio član štafete 4×400 m.

Reprezentacija BiH je u sveukupnom plasmanu zauzela 5. mjesto sa ukupno 429,50 bodova, dok su se veći rang takmičenja plasirane reprezentacije Srbije i Kipra.

Već narednog vikenda naše najbolje seniore očekuje nastup na Prvenstvu Balkana za seniore koje će biti održano u Novom Pazaru, saopćeno je iz AK “Sloboda-Tehnograd”.