Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Selekcija BiH u sjedećoj odbojci osvojila Ligu nacija

Popularno

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci odbranila je titulu Zlatne lige nacija.

Naši reprezentativici su danas u finalu odigranom u Turskoj savladali Ukrajinu rezultatom 3:1.

BiH je ostvarila sve pobjede u grupi, a polufinalu je savladana Turska koja je domaćin ovog turnira.

Ukrajinci su prvi set dobili sa 19:25, a onda su izabranici Ifeta Mahmutovića zaigrali sjajno i slavili u naredna tri seta. Bilo je 25:26, 25:14 i 25:8.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u Turskoj je nastupila u sastavu: Sabahudin Delalić, Mirzet Duran, Dževad Hamzić, Asim Medić, Ismet Godinjak, Adnan Manko, Ermin Jusufović, Nizam Čančar, Armin Šehić, Jasmin Brkić, Stevan Crnobrnja, Edin Džino, Asmir Mrkaljević te Elvis Šerifović.

Evropsko prvenstvo je na rasporedu u oktobru ove godine u Italiji. Prvo mjesto na tom turniru garantuje odlazak na Paraolimpijske igre naredne godine.