Subota, 27. Aprila 2024.

Ritmičarke Slobode osvojile 12 medalja na turniru u Slovačkoj

Popularno

Gimnastičarke kluba ritmičke gimnastike ”Sloboda” iz Tuzle osvojile su 12 medalja, tri zlatne, šest srebrenih i dvije bronzane, na Međunarodnom turniru “Laser cup 2023“ u slovačkom gradu Bardejov.

Na turniru je učestvovalo 350 takmičarki koje su se takmičile u individualnom programu.

Iz kluba ritmičke gimnastike Sloboda nastupilo je sedam gimnastičarki. U veoma jakoj konkurenciji odličja su osvojile seniorke Amila Bećirović (zlato i tri srebra), Nejla Muradbegović (zlato), Elena Lončar (srebro), Irma Jukić (srebro), juniorke Esma Huskanović (zlato i bronza), Sara Muradbegović (srebro) te kadetkinja Džejla Hujdurović (bronza).

U finalu za seniorke reprezentativka BiH i članica Slobode Amila Bećirović se plasirala odmah iza jedne od najboljih svjetskih gimnastičarki Ukrajinke Khrystyne Pohranychne osvojivši drugo mjesto i srebrenu medalju, saopćeno je iz Kluba ritmičko sportske gimnastike “Sloboda’’ Tuzla.