Subota, 27. Aprila 2024.

Nakon 14 godina u Sarajevu održano Prvenstvo BiH u kung fu wushuu

Popularno

Prvenstavo Bosne i Hercegovine u kung fu wushuu uspješno je realizovano u Sarajevu nakon 14 godina izostanka ove sportske manifestacije u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, javlja Anadolu.

Kako je saopćeno iz Kung fu/Wu Shu saveza Bosne i Hercegovine, državno prvenstvo je proteklo u ugodnoj sportsko atmosferi i pozitivnom natjecateljskom duhu. Takmičari uzrasta od 8 do 70 godina borili su se u tri discipline – tao loo (forme), sanda i sanda light.

Uz manji ili veći uspjeh ovaj sportski dan uspješno je kraju privelo ukupno 143 takmičara u različitim konkurencijama.

Prvo ekipno mjesto zauzeo je klub Scorpion iz Dubrava kod Živinica, drugo klub Panter iz Tuzle, dok je treće ekipno zauzeo klub Imperator iz Sarajeva.

Ugodno iznenađenje i motivaciju za sve buduće naraštaje dao je takmičar Branko Kovačić (70) iz Mostara, koji je osvojio zlato u disciplini tao loo izuzetnim izvođenjem koplikovane forme.