Nedjelja, 16. Juna 2024.

Zrinjski u Banjaluci odbranio trofej Kupa BiH

Danas je na Gradskom stadionu u Banjaluci odigran revanš finala Kupa BiH između Borca i Zrinjskog, gdje su Mostarci slavili sa 1:0.

Izabranici Željka Petrovića uspjeli su odbraniti prošlogodišnji trofej Kupa BiH.

Mostarci su u prvoj utakmici slavili sa rezultatom 1:0, kada je Ćuže u 30. minutu susreta postigao pogodak.

Mnogo toga se moglo vijdjeti u prvom poluvremenu, međutim golova nije bilo.

Pobjednički gol postigao je Matija Malekinušić u 81. minuti sureta. Ostalo je 1:0 za Mostarce, tako da je Zrinjski zahvaljujući dvije pobjede u dvije finalne utakmice osvojio treći trofej u Kupu BiH.

Zrinjski je do sada dva puta igrao u finalu Kupa BiH i oba puta slavio.

Plemići su do trojefa Kupa BiH došli i prošle sezone minimalnom pobjedom nad ekipom Veleža.

Zrinjski je do finala stigao eliminisavši Čelik (6:0), Slaviju (3:0), Jedinstvo Bihać (1:0; 2:0) Slogu Doboj (0:0, 3:0)