Vrijedni bodovi: Sloboda zasluženo savladala Sarajevo i ostvarila treću osvosezonsku pobjedu

U susretu 17. kola m:tel Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banovićima sastali su se Sloboda i Sarajevo, a fudbaleri Slobode slavili su zasluženu pobjedu rezultatom 2:0.

Fudbaleri Slobode su stigli do vodstva protiv Sarajeva u 11. minuti susreta kada je Eldar Mehmedović postigao gol za vodstvo svog tima.

Sarajevo je u finišu prvog poluvremena imalo dvije stopostotne prilike protiv Slobode. Prvo je u 43. minuti glavom pokušao Đokanović nakon odličnog ubačaja Čatakovića, no lopta se od stative odbila u gol aut. Prvih 45. minuta je završeno minimalnim vodstvom Slobode.

U drugm poluvremenu bilo je nekoliko prilika na obje stane ali promjene rezultata nije bilo sve do 87. minute kada je pitanje pobjednika riješio Tarik Kapetanović u 87. minuti, kada je iskoristio ubačaj i grešku gostujućeg golmana te pogodio za konačnih 2:0 i treću ovosezonsku pobjedu i izuzetno vrijedne bodove sa kojima su crveno-crno pobjegli sa dna tabele. (Tuzlanski.ba | Foto: Blicko Junior)