Uzbudljivo finale pripalo Špancima: Sevilla savladala Inter i osvojila trofej Lige Evrope!

Finalnom utakmicom između Seville i Intera u Kolnu spuštena je zavjesa na vjerovatno najčudniju sezonu Lige Evrope.

“Andalužani” su u sjajnoj utakmici rezultatom 3:2 savladali Inter i šesti put osvojili ovo takmičenje.

Već na samom početku sviran je jedanaesterac za Inter. Diego Carlos je u 3. minuti u šesnaestercu oborio Romela Lukakua i skrivio penal. Lukaku je preuzeo odgovornost i pogodio za vodstvo Intera.

Nije se dugo čekalo na odgovor Seville. Luuk De Jong je u 12. minuti poravnao rezultat, a isti igrač je u 33. minuti svojim drugim golom režirao preokret “Andalužana”.

• Dvije minute kasnije Inter je došao do izjednačenja. Diego Godin je pogodio za 2:2 i učinio utakmicu još uzbudljivijom.

Lukaku je u 65. minuti sa centra jurnuo sam prema golu Seville, ali je golman odlično intervenisao.

Diego Karlos je u 74. minuti “makazicama” postigao prelijep pogodak za novo vodstvo Sevilje.

Osam minuta kasnije Alexis Sanchez je nakon gužve uspio uputiti udarac, ali je odbrambeni fudbaler Seville intervenisao na gol liniji.

“Andalužani” su rekorderi po broju trofeja u Ligi Evrope (6), a dodatni motiv večeras im je bila i činjenica da su s maksimalnim učinkom u finalima ušli u večerašnji duel.

Inter je ostao na tri trofeja u ovom takmičenju.