Srijeda, 24. Aprila 2024.

U ludom susretu Inter u 95. minuti došao do pobjede u Firenci

Inter našeg Edina Džeka (36) pobijedio je u gostima Fiorentinu rezultatom 4:3 u okviru 11. kola talijanske Serije A.

Barela je u drugoj minuti doveo Inter u prednost, da bi Lautaro Martinez u 15. minuti udvostručio vodstvo.

Ipak, domaći se nisu predavali i uspjeli su poravnati rezultat.

Prvo je Cabral u 33. minuti iz penala smanjio na 1:2, da bi Ikone u 60. minuti izjednačio.

Džeko je na teren ušao u 61. minuti u timu Intera, a u 73. minuti njegova ekipa dolazi do nove prednosti. Lautaro Martinez je postigao gol iz penala za koji je zaslužan bh. dijamant koji je upravo Martinezu uputio pravovremenu asistenciju koju možete pogledati OVDJE.

Međutim, Fiorentina u 90. minuti preko Luke Jovića dolazi do novog poravnanja.

I kada su svi očekivali kraj utakmice, Edin Džeko dobija duel na sredini terena, započinje akciju koju završava Mkhitaryan i u 95. minuti trese mrežu i donosi trijumf Interu.

Ekipa Intera je trenutno sedmoplasirna sa 21 bodom, dok Fiorentina zauzima 13. poziciju sa 10 bodova.