Željezničar i Sloga Meridian su večeras na Grbavici odigrali 1:1 u utakmici petog kola Premijer lige BiH.

Sloga na Grbavici zaustavila pobjedonosni niz Željezničara

Gosti su poveli u 21. minuti autogolom Odinake.

Željezničar je poravnao u 61. minuti, a strijelac gola je bio Krpić.

Glavni arbitar Josip Martinović je u 78. minuti prekinuo utakmicu nakon što su navijači Želje sa tribina gađali gostujućeg defanzivca Grabeža.

Grabež je u nekoliko navrata odugovlačio sa izvođenjem auta, to je iznerviralo domaće, a čak je i jedan navijač ušao na teren.

Na svu sreću većeg incidenta nije bilo, pa je meč nastavljen nakon sedam minuta pauze.

Igrala se 97. minuta kada je Boljević zabio drugi gol za Željezničar na večerašnjem duelu. Martinović je nakon VAR provjere poništio pogodak jer je prethodno lopta pogodila Krpića u ruku.

Željezničar je sada treći na tabeli sa 10 bodova, dok je Sloga Meridian deveta sa dva boda uz dva susreta manje.

Plavi u narednom kolu gostuju GOŠK-u, a Sloga će igrati protiv Širokog Brijega.