Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Sloboda slavila u gostima protiv Stupčanice, napravljen veliki korak prema eliti

U okviru 21. kola Prve lige FBiH, a Sloboda je u derbiju možda i sezone upisala trijumf kod Stupčanice.

Sloboda je slavila rezultatom 1:0 u Olovu.  Već na samom startu utakmice Muharem Ćivić se povrijedio i Nalić je na teren poslao Hadžanovića.

Igrala se 21. minuta kada je Kalesić sjajno pogodio s distance za prednost i kasnije će se ispostaviti pobjedu Slobode.

Nedugo zatim nova povreda za goste. Hadžanović je povrijedio leđa, a na teren je umjesto njega ušao Delić.

• Kraj prvog poluvremena donijelo je poništen pogodak Stupčanice zbog nedozvoljene pozicije.

Stupčanici je poništen i gol i u 90. minuti. Shuaib je pogodio, ali je napravio prekršaj nad Muminovićem, golmanom Slobode.

Sloboda tako ostaje prva s 50 bodova. Ima sada sedam više od Stupćanice koja je druga i napravio je tuzlanski tim veliki korak ka povratku u elitni rang.