Subota, 4. Maja 2024.

Sloboda na Tušnju rutinski savladala Gornji Rahić

Fudbaleri Slobode su nakon poraza u Goraždu ponovo su stali na pobjednički kolosijek. Večeras su na Tušnju su dočekali ekipu Gornjeg Rahića i rutinski ih savladali rezultatom 2:0.

Gosti jednostavno nisu imali šanse protiv raspoloženih Tuzlaka koji su od samog starta uspostavili kontrolu meča i ofanzivno krenuli ga protivničkom golu.

Ipak, na vodeći gol čekalo se sve do 32. minute kada Ćivić sa lijeve strane upošljava Delića koji je loptu silovito poslao pod prečku gola gostiju.

Do odlaska na odmor Delić se mogao proslaviti, ali je sam na drugoj stativi promašio prazan gol.

U nastavku utakmice crveno – crni su nastavili sa dominacijom i već nakon šest minuta igre dolaze do povećanja vodstva.

Ćivić majstorski sa ivice šesnaesterca plasira loptu u donji desni ugao gola Gornjeg Rahića za sigurnu prednost od 2:0.

Mogla je Sloboda i do trećeg gola, ali u 75. minuti golman gostiju brani udarac Merdovića, a zatim i Delić ne koristi dobar centaršut u peterac Gornjeg Rahića te umjesto u mrežu loptom pogađa stativu

Rezultat se nije mijenjao pa su crveno-crni zabilježili 10. zvaničnu pobjedu ove sezone.

Na tabeli Sloboda zauzima prvo mjesto sa 27 osvojenih bodova, sedam više od drugoplasirane Stupčanice.

Na trećem mjestu je Goražde sa 17 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje.