Sloboda na Tušnju savladala Krajišnik rezultatom 3:1

sloboda-iskra12

U predposljednjem kolu prvog dijela prvenstva Prve lige Federacije, Sloboda je na Tušnju očekivano porazila ekipu Krajišnika rezultatom 3:1

sloboda-iskra12Strijelci za crveno-crne bili su Musić 27. min, Nikolić 45. min i Šmigalović 51. min.

Od samog početka susreta fudbaleri Slobode su preuzeli terensku incijativu i nametnuli svoj ritam igre, gosti sve do 70. minute nisu uspjeli napraviti ozbiljniju akciju koja bi mogla ugroziti gol Slobode, jedinu priliku koju su fudbaleri Krajišnika imali za gol su i iskoristiti kada je za 3:1 pogodio Edin Alibegić u 70. minuti.

Ovo je Slobodi sedma pobjeda, u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva, Sloboda će igrati komšijski derbi u Banovićima sa ekipom Budućnosti. Nakon toga slijedi zimska pauza do proljeća a onda predstoji ozbiljna borba za vrh tabele i povratak u Premijer ligu.