FK Sloboda je u okviru  26. kola Prve lige FBiH na Tušnju odigrala 0:0 sa ekipom Čelika iz Zenice.

Oba tima su dobro otvorila utakmicu na Tušnju. Tuzlaci su imali nekoliko dobrih šansi, međutim to nisu uspjeli iskoristiti. Delić je imao sjajan pokušaj u 28. minuti iz slobodnog udarca, ali to je odlično odbranio golman Čelika.

U prvom poluvremenu sa izuzetno dosta tempa igralo se na obje strane. Nakon završenih prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0.

Isti tempo je nastavljen i u drugom poluvremenu.

Samo 60 sekundi nakon što je ušao u igru Kalesić je imao odličnu priliku, ali lopta je otišla daleko preko gola.

Do kraja susreta obje ekipe su pokušavale postići pogodak, ali bezuspješno. Utakmica na Tušnju je završena bez golova.

Inače, ova utakmica za Slobodu je imala veliki značaj. To govori i činjenica da je Klub prije utakmice pokrenuo i kampanju, gdje su mnogi bivši igrači Crveno-crnih najavili današnji meč.

Stupčanica poražena u Kaknju sa rezultatom 1:0. Poraz Stupčanice u velikoj mjeri ublažio je remi na Tušnju, jer Sloboda trenutno ima četiri boda prednosti.

U narednom kolu Sloboda gostuje ekipi Tomislava, dok će Čelik dočekati ekipu Jedinstva iz Bihaća. (Foto: Ivan Mandić)