Utorak, 16. Aprila 2024.

Sarajevo zabilo pet golova protiv Veleža i izborilo Evropu, Željo slavio protiv Posušja

Velež i Sarajevo su na stadionu Rođeni odigrali fantastičan derbi 32. kola PL BiH, a gosti su slavili sa 3:5 i kolo prije kraja osigurali plasman u Evropu.

Anđušić je u četvrtoj minuti doveo Velež u prednost, ali Varešanović u 11. minuti pogađa za 1:1.

Igrala se 24. minuta kada je Ziljkić postigao drugi gol za goste iz Sarajeva.

Renan Oliveira je u 57. minuti povećao vodstvo Sarajeva, a Haskić u 74. minuti smanjuje na 2:3.

Dvije minute kasnije Oliveira zabija novi gol za Sarajevo, da bi isti igrač u 84. minuti sa bijele tačke kompletirao hat-trick.

Konačnih 3:5 postavlja Sijamija u 87. minuti iz penala.

Sarajevo je nakon ove pobjede treće na tabeli sa 52 osvojena boda.

Ekipa Veleža je šesta sa 45 bodova i ostala je bez šansi za plasman u Evropu.

• Željezničar je na Grbavici u utakmici 32. kola Premijer lige BiH savaldao Posušje sa 3:0.

Plavi su dominirali tokom svih 90 minuta igre, ali su tek u zadnjih desetak minuta slomili otpor gostiju iz Posušja.

Igrala se 84. minuta kada je Hodžić doveo domaće u prednost.

Tri minute kasnije gostujući igrač Pavlović dobio je crveni karton, a Štilić je pogodio sa bijele tačke za 2:0.

Konačnih 3:0 postavlja Amoah u 93. minuti susreta.

Željo je trenutno četvrti na tabeli sa 52 boda i ima dva boda više od petog Širokog Brijega.

Četvrto mjesto garantuje plasman u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Posušje se trenutno nalazi na 10. poziciji sa 34 osvojena boda.