Četvrtak, 2. Maja 2024.

Sarajevo vodilo do 94. minute, Borac izjednačio u posljednjim momentima

Borac i Sarajevo odigrali su 1:1 u derbi susretu Premijer lige.

Sarajevo je imalo vodstvo do 94. minute, kada je domaći tim došao do velikog boda.

Nakon 45 minuta susreta i nekoliko prilika na obje strane ostalo je 0:0.

U drugom dijelu u timu Sarajeva zaigrali su Duraković i Anđušić, a izašli su Avramovski i Ziljkić.

I onda gol za Sarajevo. Bila je to sjajna kontra bivšeg prvaka Bosne i Hercegovine. Anđušić je sjajno uposlio Hasića koji je majstorski pogodio gol za 1:0. Igrala se 69. minuta.

U 85. minuti, Oliveira je mogao riješiti pitanje pobjednika. Izašao je jedan na jedan na Mijatovića, ali golman Borca je uspješniji.

Sudija je sedam minuta produžio meč u Banjoj Luci, i nakon serije kornera Borac je izjednačio. Pogriješila je odbrana tima s Koševa i strijelac je bio Zoran Kvršić za 1:1. Tri igrača Borca su bila u ofsajdu, ali se sudija nije oglasio.

Tim s Koševa u nedjelju, 22. oktobra, gostuje kod Igmana iz Konjica.