Fudbaleri Sarajeva plasirali su se drugo pretkolo kvalfikacija za Konferencijsku ligu nakon što su večeras poslije boljeg izvođenja izbacili kazahstanski Aktobe.

Sarajevo nakon drame i penala savladalo Aktobe za prolazak dalje

Sarajevo je u prvoj utakmici u Kazahstanu slavilo sa 1:0, ali je večeras u revanšu na Koševu pred oko 22.000 navijača poraženo u regularnih 90 minuta igre od Aktobea rezultatom 1:2.

Uslijedili su produžeci, pa penali u kojim su uspješniji bili izabranici Zorana Zekića i prošli dalje.

Gosti su poveli u 41. minuti iz prve prave šanse, a strijelac gola je bio Umaev.

Sarajevu je u trećoj minuti sudijske nadoknade poništen gol zbog ofsajda.

Momčad Sarajeva je izjednačila u 57. minuti. Guliashvilli je zabio sjajan gol za erupciju oduševljenja navijača Bordo tima.

Gosti su u 75. minuti ponovo stigli do prednosti, a strijelac je bio Tanzarikov.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa su uslijedili produžeci.

Već u 93. minuti Aktobe zabija treći gol, a mrežu Rockova zatresao je Jairo. Sarajevo je smanjilo na 2:3 u 96. minuti preko Oliveire.

Ekipa Sarajeva je drugi produžetak igrala sa igračem manje jer je Đuričković morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

U drugom produžetku golova nije bilo, a poslije penala radovala se momčad Sarajeva i prošla dalje.

Sigurni sa bijele tačke za Sarajevo bili su Mehmedović, Oliveira, Julardžija i Duraković, dok je golman Sarajeva Rockov odbranio dva penala.

Sarajevo će u drugom pretkolu igrati protiv slovačke Trnave.

Prva utakmica na programu je 25. jula na Koševu.