Široki Brijeg i Sloboda remizirali su 1:1 u susretu 5. kola Wwin lige odigranom na Pecari.

Remi na Pecari: Sloboda protiv Širokog Brijega osvojila prvi bod u sezoni

Široki Brijeg je ušao kao veliki favorit u meč sa Slobodom. Međutim, iako je domaći tim bio bolji u većem dijelu meča, na kraju su osvojili samo bod.

Sloboda odlično otvara meč i iz prve šanse dolazi do gola. Hrvanović u šestoj minuti postiže pogodak, a VAR ga je potvrdio za prednost od 1:0.

Pokušavali su domaći sve kako bi došli do gola Slobode, ali prvo poluvrijeme je okončano minimalnim vodstvom Crveno-crnih.

U 71. minuti upornost igrača Širokog se isplatila. Ćavar je u akciji, uposlio je Chinedua, a ovaj zabija za 1:1.

Već u narednom napadu Trako spašava Slobodu nakon udarca Zlomislića, a zatim i u 82. minuti nakon šuta Kožulja.

Sloboda je izdržala do kraja izasluženo osvojila prvi prvenstveno bod.

Nakon reprezentativne pauze Široki Brijeg ide u Doboj kod Sloge, dok Sloboda na Tušnju čeka mostarski Velež.