Subota, 18. Maja 2024.

Premijer liga sve bliže: Fudbaleri Slobode na Tušnju savladali Goražde

Uzbuđenja u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine se nastavljaju. Sloboda i Stupčanica su zabilježili pobjede u ovom kolu, stoga utrka za plasmanom u najviši rang se nastavlja.

Danas su igrane utakmice 24. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Sloboda je rezultatom 1:0 savladala Goražde. Crveno-crni su u vodstvo stigli tek u 70. minuti, iako su i ranije imali veliki broj prilika ali gostujući golman Brajlović je vješto čuvao mrežu svog gola.

U šesnaestercu gostiju Said Husejinović šutira, jedan od igrača gostiju igra rukom a glavni sudija pokazuje na bijelu tačku.

Precizan sa bijele tačke bio je Kenan Delić, Sloboda je povela sa 1:0 a rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Do pobjede je stigla i Stupčanica, i to na gostovanju u Srebreniku (2:0). Olovljane je u prednost doveo Stefan Božić u 37. minuti, da bi u 77. minuti Vernes Islamagić udvostručio njihovo vodstvo.

Ovi rezultati znače da se situacija na vrhu tabele ne mijenja. Tuzlaci su zadržali pet bodova prednosti nad Stupčanicom. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)