Goztepe i Fenerbahce su u subotu odigrali 2:2 u duelu drugog kola turske Superlige, a strijelac jednog gola za Fener bio je naš Edin Džeko (38).

Predsjedniku Fenera tokom utakmice u Izmiru razbijena glava

Meč u Izmiru obilježio je i fizički napad na predsjednika Fenerbahcea Alija Koca.

Naime, Koc se tokom poluvremena našao na terenu stadiona Goztepea, a onda je nastala gužva u kojoj je napadnut prvi čovjek kluba iz Istanbula.

Koc je napadnut od jednog čovjeka koji je imao akrediraciju, a mediji u Turskoj pišu da je predsjedniku Fenera razbijena glava.

Vezani članak Nezaustavljivi Edin Džeko postigao novi gol, šesti u sezoni

Inače, Fener je u Izmiru imao dva gola prednosti poslije prvog poluvremena. Golove su dali Edin Džeko te En Nesyri.

Ipak, domaći su u nastavku uspjeli doći do poravnanja i to preko Guntera u 68. te Romula u 95. minuti.

Džeko je odigrao cijeli meč, dok je Rade Krunić (30) igrao od 88. minute.

Fudbaleri Fenerbahcea poslije dva odigrana kola imaju četiri boda.