Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Poznati polufinalisti nogometnog Kupa BiH

Nogometaši Željezničara plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u četvrtfinalu večeras u Banjoj Luci savladao Borac sa 2:0 i izborio plasman među četiri najbolje ekipe.

Plavi sa Grbavice poveli su u 66. minuti autogolom Janičića, a konačnih 2:0 postavio je Štilić u 70. minuti.

Plasman u polufinale izborili su također nogometaši Širokog Brijega, Zrinjskog i Goška.

Širokobriježani su u polufinale prošli nakon što su eliminirali sarajevski Olimpik boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio neriješen 1:1, a strijelci su bili Ćorić u 42. za Široki Brijeg, odnosno Zeba u 54. minuti iz penala za Olimpik. U izvođenju penala uspješniji su bili domaćini sa Pecare koji su pobijedili sa 5:4.

Zrinjski je u Mostaru pobijedio Tuzla City sa 2:1. Golove za domaći tim postigli su Jakovljević u 16. i Ćorluka u 81. minuti, dok je strijelac pogotka za Tuzla City bio Ubiparip u 62. minuti.

Gošk je u duelu federalnih prvoligaša u gostima pobijedio ekipu Rudara iz Kaknja sa 3:0. Strijelci su bili Jusufbašić u 9., Mašić u 73. i Simeunović u 77. minuti. (Fena)