Poljska zasluženo nakon preokreta slavila u Zenici

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici u susretu drugog kola grupe 1 UEFA A Lige Nacija izgubila od Poljske rezultatom 1:2.

Selektor Dušan Bajević je protiv Poljske dao priliku novim igračima, a naša selekcija je dobro ušla u susret i povela u 24. minuti.

Haris Hajradinović je u 24. minuti dao gol iz penala i doveo Zmajeve u vodstvo.

• Ipak, Poljska je preko Glika u 45. minuti stigla do izjednačenja.

Gosti su u nastavku bili mnogo opasniji i zasluženo stigli do prednosti u 67. minuti golom Grosickog.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, pa su Poljaci osvojili tri boda na stadionu Bilino Polje.

• Za BiH su igrali Begović, Kvržić, Bičakčić, Saničanin, Ćivić, Bešić, Hadžiahmetović, Hajradinović, Hodžić, Koljić i Gojak. Priliku u nastavku su dobili Višća, Džeko i Milošević.

Zmajevi narednu utakmicu igraju 8. oktobra u Zenici, a protivnik će u polufinalu baraža za EURO biti Sjeverna Irska. (Tuzlanski.ba)