Premijerligaška sezona 2015/16  bliži se kraju, a u pretposljednjem 29. kolu Crveno - crni na stadionu Tušanj dočekali su ekipu Sarajeva. U derbiju drugoplasirane i trećeplasirane ekipe prvenstva i meču koji odlučuje putnika u evropska takmičenja, Slobda nakon prvog poluvremena vodi rezultatom 2:0.

U 33. minuti fudbaleri Slobode poveli su rezultatom 1:0. Pogodak je postigao kapiten Zajko Zeba iz penala, koji dosuđen nakon što je Delač srušio Krpića u svom kaznenom prostoru, nakon čega je glavni sudija meča Dragan Skakić prekršaj gostujućeg golmana sankcionisao i javnom opomenom.

U 37. minuti novo vodstvo za Crveno-cne. Ivetić je ubacio loptu koja je prošla do Stjepanovića, koji šutira a lopta se od Kovačevića odbija u mrežu gostiju.

Rezultatom 2:0 okončano je prvo poluvrijeme na Tušnju u prilogu pogledajte i atmosferu na tribinama koju su priredili navijači Slobode. (Tuzlanski.ba)