Fudbaleri Slobode su pobjedom završili sezonu u Prvoj ligi FBiH, a u posljednjem kolu su savladali Simm Bau.

Večeras je Sloboda na Tušnju odigrala utakmicu posljednjeg, 30. kola Prve lige FBiH protiv Simm Baua, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 3:1.

Iako su crveno-crni još u prošlom kolu osigurali prvu poziciju i matematički izborili plasman u WWin ligu BiH, večeras su uspjeli savladati svog protivnika.

Igrala se 12. minuta susreta kada je Haris Dilaver doveo Slobodu u vodstvo, a onda je u 45. minuti svojoj ekipi prednost uduplao Dino Kalesić i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice, viđena su još dva gola. Prvo je Vladić u 73. minuti smanjio rezultat na 2:1, da bi potom Nikola Komazec minut kasnije postavio konačan rezultat od 3:1.

Tako je Sloboda na kraju pobjedom nad Simm Bauom upotpunila slavljeničku atmosferu na Tušnju, s obzirom na to da je već ranije osigurala plasman u WWin ligu BiH.

Navijači Slobode su upotpunili večerašnju utakmicu na svoj način uz koreografiju i baklje. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)