Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Po ocjenama su samo tri Zmaja položila ispit

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je doživjela novi poraz i novu bruku. Poraženi su od Luksemburga sa 4:1.

Zmajevi su u potpunosti podbacili, prvi udarac u okvir gola imali su tek u finišu utakmice. Na kraju su Zmajevi imali tri udarca u okvir gola, osam ukupno prema golu domaćih. Luksemburg je imao također osam pokušaja prema golu, pet u okvir gola. Posjed je na strani Luksemburga, 54 – 46 %.

Najbolje ocjene, prema analizi portala SofaScore, dobili su Renato Gojković i Smail Prevljak, po 7.4. Gojković je pored postignutog gola, imao sedam dobijenih od devet ukupno golova, te 46 uspješnih od 51 ukupno dodavanja.

Prevljak je igrao samo deset minuta, ali je zbog statističkih parametara zaradio ocjenu 7.4. Imao je dva uspješna driblinga, dobio je tri od četiri duela i imao šest tačnih od sedam dodavanja.

Prolaznu ocjenu dobio je i Haris Hajradinović, 7.0. On je ušao na poluvremenu i čini se da je unio neke energije u tim. Imao je 11 uspješnih dodavanja od ukupno 15, ali je imao tri ključna pasa (dodavanja za izgledne prilike).