Britanski The Sun objavio je listu najljepših fudbalera i ekipa Evropskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj.

Prvo mjesto je zauzela reprezentacija Srbije, piše The Sun.

Listu su kreirali uz pomoć umjetne inteligencije te stručnjaka engleske online stranice za prodaju ulaznica Ticketgum, a koristili su poseban softver koji uključuje sva 24 tima.

Njihovih 26 stručnjaka je analiziralo rezultate, a 624 fudbalera su prošla kroz softver za analizu lica.

Od ukupno 100 bodova Srbija je osvojila 77,9 čime su zauzeli prvo mjesto na listi najatraktivnijih,  drugo mjesto je zauzela Italija sa 77,64 boda, a treća je Turska sa 77,59.

Hrvati su 14. na listi, a posljednja četiri mjesta zauzimaju Englezi, Nijemci, Francuzi i Švicarci.

Objavljen je i pojedinačni plasman, a turski bek Mert Muldur smatra se najljepšim igračem na turniru. Iza njega je Poljak Taras Romanczuk, treći je španski veznjak Fabian Ruiz.

Četvrti je Strahinja Pavlović iz Srbije, a prate ga Flavius Daniliuc, Oleksandr Tymchyk, Mempihs Depay, Nicolo Fagioli, Gianluca Scamacca te Florian Wirtz.