Nijemci su bili favoriti u ovom susretu, očekivalo se da će "Elf" trijumfovati u Frankfurtu, ali su Švicarci imali druge planove

Fudbaleri Švicarske i Njemačke remizirali su u 3. kolu grupe A Evropskog prvenstva s 1:1.

Švicarci su bili na pragu iznenađenja, vodili su od 29. minute, ali je slavlje pokvario rezervista Niclas Fullkrugr.

Prvi put se mreža zatresla u 17. minuti kada je Robert Andrich matirao Yana Sommera, ali je gol poništen zbog prekršaja u začetku akcije.

Švicarska je do gola došla u 29. minuti kada je Ndoye iskoristio centaršut s lijeve strane i pogodio mrežu Manuela Neuera.

Dvije minute kasnije mogao je povisiti na 2:0, ali je šut otišao tik pored stative.

Vodili su Švicarci sve do 92. minute, ali se onda ukazao rezervista Fulkrug i svojim pogotkom spasio "Elf" poraza, te mu sačuvao prvo mjesto u grupi A.