Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Nezaustavljivi Demirović zabio golčinu protiv Leipziga

Ermedin Demirović nastavio je sa fenomenalnom formom i postigao 12. gol u dresu njemačkog Augsburga.

Augsburg je na svom terenu u okviru 21. kola njemačke Bundeslige odigrao 2:2 protiv Leipziga, a Ermedin je zabio jedan gol.

Igrala se 60. minuta kada je Demirović fantastično pogodio za 2:2 i ispostaviće se donio veliki bod svom timu.

Bio je ovo četvrti gol Ermedina u zadnje tri utakmice.

Demirović, koji je danas odigrao svih 90 minuta te nosio kapitensku traku, je prvi strijelac Augsburga te najbolji asistent sa šest asistencija.

Danas je za svoj nastup od Sofascore dobio ocjenu 7.4. Osim postignutog gola, imao je i pet dobijenih duela, dva ključna pasa te dva uspješna driblinga.

Inače, strijelac prvog gola za Augsburga u današnjem dvoboju bio je Tietz u 35. minuti.

Golove za Leipzig postigli su Openda u 39. te Šeško u 52. minuti. Gosti su mogli osvojiti i tri boda, ali Openda u 81. minuti nije iskoristio penal.

Augsburg je nakon ovog remija na 11. mjestu sa 23 boda, dok je Leipzig na petoj poziciji sa 37 bodova.