Subota, 27. Aprila 2024.

Mourinho preko dječaka koji sakuplja lopte poslao poruku svom golmanu, pogledajte šta je napisao

Fudbaleri Rome su sinoć remizirali s Fiorentinom rezultatom 1:1 u 15. kolu italijanske Serie A, te su susret završili s čak dva igrača manje.

Romelu Lukaku je doveo Romu u vodstvo već u 5. minuti, a nakon što je rimski klub ostao s deset igrača u 64. minuti, Fiorentina je izjednačila preko Martineza Quarta

U 87. minuti Roma je ostala sa devet igrača nakon što je crveni karton dobio Lukaku.

Nakon toga Jose Mourinho je posegao za novim, kreativnim trikom.

Mourinho je zovnuo dječaka koji skuplja lopte. Najprije mu je usmeno prenio instrukcije za golmana Ruija Patricija, no dječak ih nije mogao zapamtiti, te je Portugalac otrčao do svoje klupe i na papir napisao poruku za svog golmana. Dječak je otrčao do Patricija i predao mu poruku, a golman Rome mu je vratio papirić koji je dječak odlučio zadržati kao dragu uspomenu.

Mnogi su se pitali šta je Mourinho napisao, a uvidom u fotografiju papirića jasno je da se radilo o instrukcijama prilikom kornera Fiorentine.

• Naime, trener vučice naredio je Patriciju da na prvu stativu postavi Stephana El Shaarawyja i Edoarda Bovea.

Ne zanmo da li bi Mourinhova taktika uspjela jer Fiorentina do kraja susreta nije imala nijedan korner.