U okviru 25. kola Prve lige federacije BiH na Tušnju su se sastali FK Sloboda - FK Radnički.

Sloboda-Fukare

Prolom oblaka, obilne padavine, saobraćajni kolaps prethodili su utakmici na Tušnju. U izuzetno teškim vremenskim uslovima i uz 10-minutno kašnjenje, utakmica je ipak odigrana. Prvo poluvrijeme obilježila je incijativa Slobode i nekoliko izglednih prilika koje igrači Slobode nisu uspjeli realizirati. Rezultatom 0:0 okončano je prvih 45. minuta.

sloboda-radnicki5

U nastavku utakmice Sloboda dolazi u vodstvo, u 55. minuti za 1:0 pogodio je mladi Adnan Salihović. Težak teren za igru velikim dijelom utjecao je na kvalitet današnje utakmice. Na stadionu Tušanj prisutni su bili i navijači iz Lukavca ali posebno treba istaknuti domaće navijače "Fukare" koji su se okupili u izuzetno velikom broju i pružili fantastičnu podršku svojim ljubimcima. Konačan rezultat FK Sloboda Tuzla  - FK Radnički Lukavac 1:0. Za četiri dana Sloboda gostuje Branitelju. (Tuzlanski.ba / Foto: Faruk Begtašagić - Video/Montaža: Ermin Selimović)

{igallery id="1314" cid="276" pid="1" type="classic" children="1" showmenu="1" tags="" limit="20"}

Povezano: Dobrodošli u Čaršiju: Fukare pokazale kako se voli svetinja! (VIDEO)